Річний звіт про діяльність закладу
ЗВІТ
Шевченківського закладу дошкільної освіти №2
за 2023-2024 рік
Організація освітньої діяльності в закладі освіти в 2023-2024 навчальному році здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення Національної доктрини розвитку освіти, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, чинних комплексних програмам, Концепції національно-патріотичного виховання, Положення про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту, Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», листом МОН № 1/6887-22 від 22.06.2022 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників», листа МОН України « Інструктивно - методичні рекомендації «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2022 - 2023 н. р.» від 27.07.2022 р. №1/8504-22, наказу МОН № 527 від 06.06.2022 року «Про деякі питання національно – патріотичного виховання в закладах освіти України».
Шевченківський заклад дошкільної освіти №2 знаходиться за адресою: вул. Радісна, 58, село Шевченкове Миколаївської області Миколаївського району, працює з 1990 року.
У складі педагогічного колективу: 1 директор, 3 вихователя та 1 музичний керівник.
Приміщення закладу розраховане на 3 групи:
1 група молодшого дошкільного віку,
1 група середнього дошкільного віку,
1 група старшого дошкільного віку.
Режим роботи: заклад працює з 7.00 до 17.30 за п’ятиденним робочим тижнем у 10,5 годин.
Шевченківський заклад дошкільної освіти №2 керується у своїй роботі новим Базовим компонентом дошкільної освіти (прийнятим у січні 2021 року). Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина».
У зв’язку з військовою агресією рф проти України, з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, виконання освітньої програми за 2023 – 2024 навчальний рік, освітній процес з дітьми дошкільного віку був продовжений в дистанційному форматі та у формі консультацій для батьків в онлайн-режимі, використовуючи платформи Zoom, VIBER тощо. Вихованці та їх батьки долучалися до майстер-класів, конкурсів.
Дистанційно розпочала свою роботу старша група з 1 вересня 2022 року, з січня місяця 2023 року – середня група, а молодша група з вересня 2023 року.
З 1 вересня 2023 року було зараховано 37 дітей:
- ІІ молодша група – 12;
- середня група – 11;
- старша група – 14.
Організація освітнього процесу
Основними завданнями освітньо-виховної роботи в закладі були:
1. Продовжувати створювати умови для дистанційної роботи вихователів, у зв'язку з воєнним станом, проводити консультації по використанню сучасних гаджетів для роботи онлайн та по використанню соцмереж.
2. Активізувати вихователів до роботи над підвищення рівня їх професійної компетентності.
3. Спланувати заходи, що забезпечать активну участь у підготовці та проведенні методичних заходів.
4. Продовжити роботу по створенню умов для реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини та сприятливого і гармонійного розвитку особистості дошкільника, як гаранту готовності до Нової української школи.
5. Забезпечити безпечні умови організації фізкультурно-оздоровчої роботи освітнього процесу з дошкільниками в умовах воєнного стану.
6. Продовжувати оптимізувати роботу з формування математичної компетенції та розвитку мовлення у дітей дошкільного віку.
7. Сприяти налагодженню форми партнерської взаємодії з батьками вихованців через упровадження дистанційних форм спілкування.
Забезпечення психоемоційного комфорту в адаптаційний період – запорука збереження психічного здоров’я учасників виховного процесу та їх легкої адаптації в нових умовах, під час військового стану. Особлива увага дітям приділяється в період адаптації при дистанційній формі навчання. Цьому сприяє доброзичлива атмосфера в спілкуванні з дітьми, тісний взаємозв’язок вихователів з батьками.
Послідовність та кількість занять з вихованцями ЗДО визначається орієнтовним розкладом, що корегується щорічно з урахуванням гранично допустимим навантаженням на дітей згідно програм, вікових та індивідуальних особливостей дошкільників. Вихователі активно співпрацюють з батьками та вчасно відгукуються на їх запити.
Відповідно до змісту освітньої діяльності закладу забезпечується на засадах освітніх ліній, визначених Базовим компонентом:
- «Особистість дитини»
- «Дитина в соціумі»
- «Дитина в природному довкіллі»
- «Дитина в світі культури»
- «Гра дитини»
- «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»
- «Мовлення дитини»
Тому робота педагогів орієнтована на виконання Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція) щодо формування у дошкільників активної позиції та елементарної життєвої компетентності.
Формування безпечних навичок життєдіяльності у дітей відбувається під час бесід, консультацій, інструкцій перед початком будь - якої діяльності, спеціально організованих занять, онлайн-ігор.
З метою вивчення обсягу знань, умінь та навичок дітей в травні було проведено моніторинг стану готовності дітей старшої групи до навчання в школі.
Внаслідок моніторингу виявлено такі результати:
10 % - високий рівень,
53% - достатній рівень,
37 % середній рівень,
_0_% низький рівень.
Методична робота
Протягом навчального року вихователі Шевченківського ЗДО№2 підвищували педагогічну майстерність приймаючи участь у онлайн-конференціях, вебінарах, фестивалях, конкурсах.
Виховання юних громадян нашої країни в закладі дошкільної освіти здійснюється на засадах надбань та цінностей минулих поколінь, народознавства, культури, традицій та історії українського народу.
Вся ділова документація в закладі ведеться державною мовою з дотриманням нормативних вимог. Вихователі мають достатній рівень володіння державною мовою.
Свою роботу вихователі демонстрували у вигляді мультимедійної презентації, завдяки чому були розкриті напрямки роботи, де викладали свої заняття, які проводились протягом тижня на сторінках у Facebook та сайті закладу.
Педагогічний колектив Шевченківського ЗДО№2 працює над покращенням освітньо–виховного процесу, посиленням творчого розвитку дошкільників засобами інноваційного освітнього процесу, вихователі активізували свою роботу за допомогою прийомів з мнемотехніки, формували життєву компетенцію дитини у відповідності до оновленого Базового компоненту дошкільної освіти. Заняття проводились в ігровій формі, де діти активно працювали. На протязі навчального року вихователі разом з дітками та їх батьками приймали активну участь в конкурсах, фестивалях та святах.
Вихователі провели велику онлайн-просвітницьку роботу з батьками з формування активної позиції дитини щодо власної безпеки на період воєнного стану і не тільки.
Також вихователі та вихованці впродовж навчального року брали участь в обласних всеукраїнських і міжнародних конкурсах, всі діти були нагороджені грамотами та дипломами учасників. Надалі також плануємо брати активну участь у всіх заходах, готувати дітей та займати призові місця. Велика подяка батькам та педагогам за творчий підхід до участі у всіх заходах, які проводились протягом року в нашому закладі та за активну участь в конкурсах.
Дітей-інвалідів та дітей з ООП в Шевченківському закладі дошкільної освіти №2 - немає.
Отже, можна зробити висновок, що цей навчальний рік був нелегкий та напружений в умовах воєнного стану. А ми продовжуємо працювати в дистанційному форматі, незважаючи на такі тяжкі часи для нас всіх. Дякую всім вихователям та батькам за розуміння, співпрацю та небайдужість!
Звіт
Шевченківського закладу дошкільної освіти №2
за 2022-2023 рік
Організація освітньої діяльності в закладі освіти в 2022-2023 навчальному році здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення Національної доктрини розвитку освіти, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, чинних комплексних програмам, Концепції національно-патріотичного виховання, Положення про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту, Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», листом МОН № 1/6887-22 від 22.06.2022 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників», листа МОН України « Інструктивно - методичні рекомендації «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2022 - 2023 н. р.» від 27.07.2022 р. №1/8504-22, наказу МОН № 527 від 06.06.2022 року «Про деякі питання національно – патріотичного виховання в закладах освіти України», річного плану роботи і була спрямована на забезпечення гармонійного розвитку особистості дитини, її фізичного і психічного здоров'я.
Шевченківський заклад дошкільної освіти №2 знаходиться за адресою: вул. Радісна, 58 село Шевченкове Миколаївської області Миколаївського району, працює з 1990 року.
У складі педагогічного колективу: 1 директор, 4 вихователя та 1 музичний керівник.
Приміщення закладу розраховане на 3 групи:
1 група молодшого дошкільного віку,
1 група середнього дошкільного віку,
1 група старшого дошкільного віку.
Режим роботи: заклад працює з 7.00 до 17.30 за п’ятиденним робочим тижнем у 10,5 годин.
Шевченківський заклад дошкільної освіти №2 керується у своїй роботі новим Базовим компонентом дошкільної освіти ( прийнятим у січні 2021 року). Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина».
У зв’язку з військовою агресією рф проти України, з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, виконання освітньої програми за 2022 – 2023 навчальний рік, освітній процес з дітьми дошкільного віку був організований в дистанційному форматі та у формі консультацій для батьків в онлайн-режимі, використовуючи платформи Zoom, VIBER тощо. Вихованці та їх батьки долучалися до майстер-класів, конкурсів.
Дистанційно розпочала свою роботу старша група з 1 вересня 2022 року, а з січня місяця 2023 року – середня група.
Основними завданнями освітньо-виховної роботи в закладі були:
1. Забезпечення психоемоційного комфорту в адаптаційний період – запорука збереження психічного здоров’я учасників виховного процесу та їх легкої адаптації в нових умовах, підчас військового стану.
2. Розвивати звукову культуру мовлення дітей дошкільного віку за допомогою дидактичних та інтерактивних ігор; оптимізувати роботу з розвитку зв’язного мовлення за допомогою інноваційних методів навчання;
3. Продовжувати роботу з розвитку основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально – духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливими чинниками національно - патріотичного виховання.
4. Розвивати пізнавальний інтерес дітей дошкільного віку засобами ігрових освітніх технологій; формувати пізнавальний інтерес під час дослідницько-пошукової діяльності.
Методична робота
Протягом навчального року вихователі Шевченківського ЗДО№2 підвищували педагогічну майстерність приймаючи участь у онлайн-конференціях, вебінарах, фестивалях, конкурсах.
Виховання юних громадян нашої країни в закладі дошкільної освіти здійснюється на засадах надбань та цінностей минулих поколінь, народознавства, культури, традицій та історії українського народу.
Вся ділова документація в закладі ведеться державною мовою з дотриманням нормативних вимог. Вихователі мають достатній рівень володіння державною мовою.
Свій досвід вихователі демонстрували у вигляді мультимедійної презентації, завдяки чому були розкриті напрямки роботи вихователів, де викладали свої заняття, які проводились протягом тижня на сторінках у Facebook та сайті закладу.
Педагогічний колектив Шевченківського ЗДО№2 працює над покращенням освітньо–виховного процесу, посиленням творчого розвитку дошкільників засобами інноваційного освітнього процесу, вихователі активізували свою роботу за допомогою прийомів з мнемотехніки, формували життєву компетенцію дитини у відповідності до оновленого Базового компоненту дошкільної освіти. Заняття проводились в ігровій формі, де діти активно працювали. На протязі навчального року вихователі разом з дітками та їх батьками приймали активну участь в конкурсах, фестивалях та святах.
Вихователі провели велику онлайн-просвітницьку роботу з батьками з формування активної позиції дитини щодо власної безпеки на період воєнного стану і не тільки.
Дітей-інвалідів та дітей з ООП в Шевченківському закладі дошкільної освіти №2 - немає.
Пріоритетні завдання на 2023-2024 навчальний рік:
Керуючись чинними нормативно-правовими документами щодо організації діяльності в закладах дошкільної освіти та враховуючи аналіз роботи закладу за минулий навчальний рік, пріоритетними напрямами роботи закладі у 2023-2024 навчальному році будуть:
1. Продовжувати створювати умови для дистанційної роботи вихователів, у зв'язку з воєнним станом, проводити консультації по використанню сучасних гаджетів для роботи онлайн та по використанню соцмереж.
2. Активізувати вихователів до роботи над підвищення рівня їх професійної компетентності.
3. Спланувати заходи, що забезпечать активну участь у підготовці та проведенні методичних заходів.
4. Продовжити роботу по створенню умов для реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини та сприятливого і гармонійного розвитку особистості дошкільника, як гаранту готовності до Нової української школи.
5. Забезпечити безпечні умови організації фізкультурно-оздоровчої роботи освітнього процесу з дошкільниками в умовах воєнного стану.
6. Продовжувати оптимізувати роботу з формування математичної компетенції та розвитку мовлення у дітей дошкільного віку.
7. Сприяти налагодженню форми партнерської взаємодії з батьками вихованців через упровадження дистанційних форм спілкування.