Шевченківський ЗДО №2, с.Шевченкове
Миколаївська область, Миколаївський район

Як правильно говорити з дітьми про мінну безпеку

 Діти завжди залишаються дітьми, навіть під час війни вони бігатимуть і гратимуться як раніше. Але саме в покинутих будинках, руїнах та заростях чагарників можуть бути особливо небезпечними, бо тут знаходяться приховані ворогом міни, розтяжки та інші вибухонебезпечні пристрої. Доволі часто ці смертоносні предмети можуть бути замасковані під іграшки, мати яскравий і заманливий вигляд, щоб привернути увагу дитини. Тому малеча може взяти їх до рук, або принести небезпечну «іграшку» додому, оскільки їм подобаються всілякі знахідки. При цьому якщо дітям забороняють виходи з двору, це не завжди спрацює, бо вони допитливі й люблять порушувати заборони. Тому дуже важливо, щоб дорослі розповіли і малечі, і підліткам про небезпеку, яка чатує на них під час війни, зокрема, про міни та інші вибухонебезпечні предмети, а також те, як важливо бути обережними.

Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати | Рівненська обласна  державна адміністрація

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ БАТЬКАМ, ЩОБ ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО МІННУ БЕЗПЕКУ?

Найперше, що потрібно знати батькам – це те, як вибудувати довірчі стосунки з дитиною, перш ніж говорити про серйозні речі. Для дитини ви маєте бути другом або подругою, з якими можна відверто і без страху говорити на різні теми.

Не допитуйте дитину і не кричіть на неї. Просто звертайте увагу на її поведінку і заняття, будьте уважні до того, куди ваша дитина ходить і як та з ким проводить час.

Враховуйте вікові особливості дітей. Пам’ятайте, що діти різного віку сприймають світ по-різному. Щоб дитина запам’ятала важливу інформацію, зокрема, про мінну небезпеку, потрібно враховувати особливості її віку.

Важливо також як ви спілкуєтесь з дитиною. Навчіться уважно вислуховувати і відповідати на запитання дітей. Не нервуйте і не панікуйте, зберігайте рівний тон, навіть якщо ви теж налякані.

Що таке міна? Побачив міну? Правила мінної безпеки для дітей. Мінна безпека.  - YouTube

ЯК ГОВОРИТИ ПРО МІННУ НЕБЕЗПЕКУ З ДІТЬМИ?

У дошкільному віці (до 7 років) діти повинні відчувати, що дорослі завжди поруч, захистять їх у разі потреби та подбають про безпеку. Тому намагайтеся не залишати маленьку дитину без нагляду. Пояснюйте малечі чому важливо:

  • Бігати та грати тільки в знайомих і безпечних місцях;
  • Триматися подалі від узбіч, пустирів, посадок, руїн, покинутої техніки та попереджувальних знаків;
  • Бути уважними, а помітивши небезпечний предмет, у жодному разі не чіпати його, не намагатися принести, щоб показати батькам або друзям, не кидати в нього чимось навіть здалеку;
  • Розповідати дорослим про підозрілі предмети.

Дітям потрібно розповісти:

  • Що є небезпечні предмети, які можуть вибухати;
  • Який вигляд мають міни та інші небезпечні предмети;
  • Який вигляд мають знаки, які попереджають про небезпеку;
  • Основні правила безпечної поведінки.

Розповідати про серйозні речі малечі потрібно доступною і зрозумілою мовою. Можна пояснити в ігровій формі, або подивіться разом із дитиною навчально-інформаційні мультики і обговорювати їх.

Українські мультиплікатори створили безліч мультиків з мінної безпеки. Тож їх варто переглядати разом з дітьми.

Важливо, щоб під час перегляду ви були поруч, коли в малечі виникнуть питання або бажання порозмовляти на цю тему. Коментуйте побачене доступно, у легкій формі, зберігаючи настрій мультика. Не вимагайте від дитини вивчити щось, уникайте повчального тону.

ЯКЩО ВСЕ Ж ТАКИ ДИТИНА ПРИНЕСЛА НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПРЕДМЕТ ДОДОМУ АБО НА ПОДВІР’Я, ЩО РОБИТИ ДОРОСЛИМ?

Не панікуйте. Не кричіть і не сваріть дитину. Зосередьтеся на діях, щоб убезпечити себе і своїх рідних.

Спокійно попросіть дитини не упускати й не кидати небезпечний предмет. Перенесіть його у віддалене місце, де немає людей, повільно й акуратно покладіть на землю і йдіть. Якщо ви наразі перебуваєте на де окупованій території – з безпечної відстані зателефонуйте за номером 101 й повідомте про те, що трапилося.

Негайно відведіть дитину і відійдіть самі якнайдалі від небезпечного предмета. Заспокойте дитину, підтримуйте розмову з нею та чекайте допомоги.

ДІТИ – НАЙГОЛОВНІШІ ЛЮДИ В НАШОМУ ЖИТТІ!!!

Логін: *

Пароль: *